Zwierzęta chcą gazet

Podobne artykuły

W czasach, gdy coraz większą popularność zdobywają media elektroniczne okazuje się, że nie wszyscy zadowoleni są z odchodzenia od tradycyjnych wydawnictw drukowanych.

Jest szybciej, wygodniej i taniej. Miesięczniki, tygodniki i gazety codzienne systematycznie zwiększają swoją sprzedaż w formie elektronicznych prenumerat lub elektronicznego dostępu do swoich treści. Niektóre tytułu całkowicie zrezygnowały z wydawania swoich papierowych wersji. Jednym z pionierów był amerykański Newsweek, który od początku 2013 roku dostępny jest wyłącznie w wersji elektronicznej.

Analitycy wieszczą rychły koniec tradycyjnych papierowych gazet i czasopism. Zastanawiając się jednak nad skutkami odejścia od papierowych wydawnictw, mało kto kojarzy je ze zwierzętami. Tymczasem okazało się jednak, że zwierzęta odczuły go niemal w pierwszej kolejności. Spadek sprzedaży papierowych gazet odczuło schronisko w San Francisco, które wykorzystywało gazetową makulaturę do wyścielania papierem klatek szczeniąt, które nie przeszły jeszcze treningu czystości. Okazało się, że w pierwszym kwartale tego roku zdobycie kilku kartek graniczyło z cudem…

Dotychczas schronisko korzystało z pomocy lokalnej redakcji oraz wsparcia mieszkańców. Potem nastał kryzys. Na szczęście w styczniu z pomocą przyszła lokalna biblioteka, zapewniając regularne dostawy starych gazet oddawane dotychczas do biblioteki w celu recyklingu. Jeżeli jednak tradycyjne wydawnictwa papierowe wciąż będą tracić na popularności w takim tempie, jeszcze przed końcem roku z powodu braku gazet schronisko zmuszone będzie poszukać innego sposobu wychowywania szczeniąt.

Aleksander Taras

Więcej podobnych

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Komentarze

Reklamaspot_img

Popularne

WordPress PopUp Plugin